Živá komunita: Voda pro Libuši

autor: | 3. 8. 2020 | Podporujeme, Všechny příspěvky | 0 komentářů

U nás v Janově žijí lidé převážně vedle sebe. Není divu! Město nechalo odstranit lavičky a pro společné trávení času tu není zázemí. Rozhodli jsme se to změnit! Místo, které donedávna sloužilo jen narkomanům, přetváříme na sousedský dům se zahradou, kde si lidé kromě zeleniny vypěstují i zdravé sousedské vztahy a děti se naučí, že rajčata nerostou v supermarketu. Pojďte s námi psát lepší příběh sídliště v Janově!

Přispět můžete přes Darujeme.cz: www.darujme.cz/projekt/1203245

Loni jsme získali do užívání část vybydlené vily a zarostlé zahrady uprostřed panelového sídliště v Janově. Během léta jsme uklidili, posbírali asi 20 injekčních stříkaček a když už to jenom trochu šlo, začali jsme zde pořádat první veřejné akce. Někdy jsme jen opékali buřty, jindy se povedla větší akce, například dětský den. Za dva a půl měsíce se do aktivit zapojilo okolo padesáti lidí z okolí i z daleka.

Abychom mohli naše aktivity dále rozvíjet, potřebuje celý prostor spoustu dalších úprav. To, co šlo, jsme se snažili pořídit, opravit či vyrobit svépomocí, ale na další vybavení nám již peníze nezbývají, proto potřebujeme vaši pomoc!

Za vaše příspěvky pořídíme záchody a opravíme střechu zahradního domku, do kterého nám nyní zatéká a který bude sloužit jako komunitní dílna nejenom pro lidi ze sídliště, ale i všechny ostatní, kteří nemají pro kutilství vhodné prostory, nebo vybavení.

Opravíme také vodovodní přípojku, kterou zničili nezvaní návštěvníci. Díky vám si po rytí v záhonu budeme moci umýt ruce, nebo dětem natočíme sklenici kohoutkovky místo slazené limonády.

Naším cílem je vybrat alespoň 60 000, ale budeme rádi za vyšší částku. Pokud se podaří vybrat více prostředků, pustíme se do opravy oken.

Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Podpořte nás na cestě za lepším příběhem jednoho sídliště!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.