Spolek MY Litvínov se zapojil do záchrany jídla

autor: | 21. 8. 2021 | Nezařazené | 0 komentářů

Neprodané potraviny z obchodů najdou uplatnění u nejchudších obyvatel Litvínova. Nově je distribuují v Sousedském domě Libuše.

Od začátku srpna se spolek MY Litvínov, který se svým projektem snaží přispět k tvorbě komunity v sociálně vyloučené lokalitě Janov a zlepšit tak život starousedlíků i nově příchozích, zapojil do záchrany potravin, které by jinak skončily v popelnici. Navázal totiž spolupráci s potravinovou bankou Džbánsko, tedy skladem neprodaného zboží s krátkou dobou spotřeby ze supermarketů. Cílem je zachránit jídlo před zkázou a zároveň poskytnout lidem v nouzi základní potřeby a pomoci tak překlenout krizové období. Potravinová banka zboží převezme od dodavatele, uskladní jej a dále poskytne organizacím pracujícím se sociálně slabými. Zde naváže litvínovský spolek, který náklad vyzvedne ve skladu u Žatce, převeze jej do svého centra a dále poskytne jídlo těm nejchudším. 

“Jsem zastáncem zásady hladového spíše naučit rybařit než ho dlouhodobě zásobovat rybami, ale s prázdným žaludkem se špatně učí. Navíc vyhazování jídla mi vyloženě vadí proto mám radost, že se nám podařilo navázat spolupráci s potravinovou bankou,” vysvětluje tuto novou činnost předseda spolku MY Litvínov Petr Globočník. Pomoc se dostane především samoživitelkám, rodinám v krizi, seniorům, či lidem bez domova.

Distribuce zachráněného jídla je součástí dlouhodobého projektu spolku, který podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.“

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.