Ghetto festival Janov 2023 je tu!

autor: | 7. 6. 2023 | Nezařazené | 0 komentářů

Největší kulturní událost tohoto roku v Litvínově je konečně tady. Již za pár dní se sídliště v Janově promění z lokality, které se lidé spíš vyhýbají, na místo, kam se naopak chce podívat skoro každý 🙂 No není divu.

Hned z rána vezmou celý Litvínov útokem nejlepší graffiti umělci z Česka a Německa. Odpoledne pak naváže výběr z kulturních hroznů jako například Tattoo workshop od věhlasného Lukyho criminal tatoo, nebo slovutného divadelního souboru Brambůrky až z Mostu. Na školním hřišti pak vaše děti promění ve Viléma Tella Ondra, co v Libuši běžně paří Magic the Gathering. Dětem se bude věnovat také krajská zastupitelka Karolina Žákovská, která pro ně opět připravila soutěž „Cesta z ghetta.“

Odpoledne, zhruba od 14:00, to rozjede beatbox v podání těch, kteří se to u nás naučili, včetně jejich lektora multitalentovaného Filipa. Poté nám zatancují holky z Chanova a k tanci jim zahrají Romasystém Chanov. Následovat bude Gipsy Gitano ze Šluknova. Místní barvy bude hájit funpop v podání litvínovských Coffebreak, které na pódiu vystřídají BDC Crew a breakdanceři z Rostonu. Rapové šílenství pak odpálí Ústecká 100K, na závěr večera nás rozhoupou Uraggan Andrew and Reggae Orthodox, hlavní hvězdy nabitého dne.

Pro tento ročník budeme vybírat symbolické vstupné 20,- Kč, tedy částku, která by neměla nikoho odradit.

Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory Norských fondů a jiných drobných dárců. Děkujeme!

Těšíme se na vás a na den plný zábavy!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.