ZASTARALÁ VÝLOHA? POMŮŽEME VÁM TO ZMĚNIT

autor: | 21. 5. 2015 | NAŠE akce, Všechny příspěvky | 0 komentářů

ZASTARALÁ VÝLOHA? POMŮŽEME VÁM TO ZMĚNITKdyž jsme počátkem roku startovali soutěž litvínovských výloh, jednu věc jsme sami nedocenili. Realitu. Impulzem ke spuštění ankety byla snaha pochválit ty nejlepší litvínovské obchodníky. Ukázat, jak může vypadat živnost, když se někdo snaží. Dát dobrý příklad.

Už první dny, kdy se nám začaly fotky scházet, však ukázaly, že průběh soutěže bude jiný. Průměrný obchod našeho města, to je kombinace omšelosti, nevkusu, nezájmu.

Záhy bylo jasné, že karma celého podniku díky tomu dostává trochu jiných odstínů, než jsme si přáli. Jak vypadá průměrná výkladní skříň, čest výjimkám, tak vypadala naše soutěž. Šedivá, nehezká, umolousaná i v těch komentářích. A tak jsme si začali drbat hlavu, co s tím.

Samozřejmě jsme to mohli celé zahrát do autu. Koneckonců, sem tam zazněl názor, že nám do soukromých prodejen živnostníků, kteří sotva přežívají, nic není. Nepřevažoval, ale zazněl. Rozhodně bychom tehdy měli klid, kdybychom zavřeli krám, vyhlásili výsledky a bylo by po všem.

Jenže nám do veřejného prostoru něco je. Je to základní stavební kámen nálady města. Určuje, zda budeme trávit čas doma, jestli raději než do ulic vyrazíme někam pryč, či zda naopak celé odpoledne prosedíme na náměstí. Protože se tam budeme cítit dobře. Protože nás obchody budou zvát k nákupu, ne pudit k úprku. Z kvalitního veřejného prostoru mohou těžit všichni, včetně obchodníků. Ani jim by nemělo být jedno, jak vypadá prodejna hned vedle nich.

A není to jedno ani nám. A když jsme tak viděli, jaké exempláře se nám do soutěže šinou, rozhodli jsme se vedle samotného hodnocení podat i pomocnou ruku. Chvilku jsme bádali, párkrát se sešli na dobrý oběd, pak ještě párkrát, protože byl fakt dobrý, napsali pár zpráv, zvedli telefon, a… Zde je výsledek. Těm z litvínovských obchodníků, kteří se rozhodnou osvěžit svou prezentaci, nabízíme:

SOŠ Hamr, obory aranžérství a grafického designu
– aranžování výloh (symbolická cena domluvou)
– grafické zpracování vizuálních stylů (dle domluvy od září 2015)

Petr Barák, grafik a ilustrátor
– vytvoření loga jednomu obchodu zdarma

Lenka Fischerová, grafička, aranžérka a učitelka v litvínovské „Lidušce“
– grafické zpracování štítu jednomu obchodu zdarma
případně vizuál stylu pro výkladní skříň, případně obchod (cena dle domluvy)

Eva Šišková, grafička a autorka keramiky
– fyzická práce + výroba dekorací jednomu obchodu zdarma

Karel Hejkal
– grafické zpracování štítu jednomu obchodu zdarma

Nabídka se týká práce samotné a ve formě bezplatné je určena vždy pouze jednomu obchodu. Materiál na výrobu a výrobu samotnou hradí obchodník samotný. Pro bližší podrobnosti nás prosím kontaktujte buď prostřednictvím zpráv na Facebooku nebo na e-mailové adrese: mylitvinov@seznam.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.