V Živých grantech podpořila Nadace VIA i projekt Park Citadela

autor: | 29. 10. 2015 | NAŠE akce, Všechny příspěvky | 0 komentářů

logo_1Živé granty, kterými podporuje Nadace VIA ty, kteří oživují veřejný prostor ve svém okolí, rozdělila v pondělí 5. října 2015 sedmičlenná hodnotící komise. Peníze na rozjezd svého projektu získalo celkem 15 iniciativ z měst po celé České republice a uspěl také projekt Park Citadela předložený spolkem MY Litvínov. Celou zprávu najdete zde.

Park Citadela: Netradiční plocha pro setkávání vznikne ve městě Litvínově. Sdružení MY Litvínov se zasazuje o oživení plochy na střeše jednoho z litvínovských supermarketů. Toto místo mělo dle původního projektu od roku 1999 fungovat jako veřejný park. Nyní však není osazeno žádným mobiliářem a není tak vůbec navštěvováno a působí naprosto opuštěným dojmem. V této části města nejsou větší plochy jako např. náměstí, proto by se toto místo mohlo stát novým středem městské části Litvínov – Osada. Mohlo by sloužit jako odpočinkové místo pro rodiče čekající na své děti z nedaleké základní umělecké školy.

Místo bude uklizeno a osazeno herními prvky a mobiliářem, který bude vybrán po diskuzi s architektem a místními obyvateli. Vzniknout by zde měla i bylinková zahrádka.

Projekt byl podpořen částkou 50.000 Kč v rámci programu Města z jiného těsta – Živé granty (2015)

park-citadela

0 komentářů

Trackbacks/Pingbacks

  1. POZITIVNÍ-ZPRÁVY.CZ: NADACE VIA PODPOŘILA PROJEKTY OŽIVUJÍCÍ VEŘEJNÝ PROSTOR | MY Litvínov - […] « V Živých grantech podpořila Nadace VIA i projekt Park Citadela […]

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.