Otevřený dopis zastupitelkám a zastupitelům města Litvínova

autor: | 26. 4. 2016 | NAŠE akce, Všechny příspěvky | 0 komentářů

Otevřený dopis zastupitelkám a zastupitelům města Litvínova (před zasedáním zastupitelstva dne 28.4.2016, 14.00 hod., Schola Humanitas).


Vážená paní starostko, vážení radní, vážené zastupitelky a zastupitelé,

dovolte, abychom se na Vás jménem spolku MY Litvínov a jménem těch obyvatel města, kteří jej podporují, obrátili ve věci plánovaných staveb nového bazénu a přemostění Mezibořské ulice.

Jsme sdružením Litvínováků, kterým osud jejich města není lhostejný, lidí, kteří raději než aby jen planě teoretizovali, chtějí aktivně spoluutvářet budoucnost svou i svého okolí. Naše síly jsou omezené, přesto se snažíme, krůček po krůčku, přispívat tam, kde to zvládneme. Plánované projekty nového bazénu a přemostění Mezibořské ulice jsou přirozeně akcemi naše možnosti přesahující. Přesto se domníváme, že je naším plným právem veřejně vystoupit tak, abychom alespoň svým názorem přispěli k diskusi o průběhu těchto projektů. Nejen v nejbližším okolí jsme totiž byli v nedávné minulosti svědky urbanistických a architektonických realizací povedených, stejně jako naprosto otřesných.

Je naším velkým přáním, abychom se z nich poučili. Z porovnatelných zkušeností jiných měst jednoznačně vyplývá, že základním předpokladem pozitivního výsledku takových veřejných staveb je poučený postup zadavatele.

Proto si Vás touto cestou dovolujeme vyzvat k následujícím krokům:

– k vyhlášení transparentní veřejné architektonické soutěže,
– ke koordinaci celého Vašeho postupu s Českou komorou architektů a to včetně přizvání jejích členů do hodnotících komisí soutěží,
– participace občanů města na návrzích obou staveb.

Jsme přesvědčeni, že takový postup napomůže vzniku staveb stejně tak krásných a vkusných jako funkčních a střídmých, které budou sloužit bezproblémově občanům Litvínova po další desítky let. V neposlední řadě jsme si jisti, že finanční prostředky na projekt vynaložené budou využity stejně tak úsporně, jako efektivně.

Pevně věříme, že stejně jako nám, i Vám leží na srdci jak budoucí tvář Litvínova, tak jeho prosperita. Nový bazén, přemostění Mezibořské, stejně jako i plánovaný dopravní terminál či úprava náměstí samozřejmě mohou být pouhou položkou odškrtnutou na šedém seznamu investic. Stejně tak však mohou být i příležitostí k vybudování staveb zároveň funkčních i střídmých, pokorných i krásných. Staveb, jež se stanou chloubou našeho města. Takových, jež budou dobře sloužit, obstojí ve zkoušce času a v neposlední míře představí Litvínov jako město moderní a nadechující se k budoucnosti světlejší, než jakou mu poslední století určilo. Vážené dámy a pánové, je to ve Vašich rukách.

Za spolek MY Litvínov, z.s.
Zuzana Adámková, Jana Doležalová, Lenka Fischerová, Petr Globočník, Tomáš Hák, Karel Hejkal, Eva Šišková

Za Klub přátel historie Litvínovska
Pavel Aulický, Josef Pošta, Jan Setvák

Za sdružení Osadníci Litvínov
Jindřich Pavlíček

Diskuse na Facebooku.


20160426_dopis1

20160426_dopis2 20160426_dopis3

0 komentářů

Trackbacks/Pingbacks

  1. Deník.cz: Vyhlaste transparentní architektonické soutěže, vyzývají Litvínované politikyl – MY Litvínov - […] « Otevřený dopis zastupitelkám a zastupitelům města Litvínova […]

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.