Pocitová mapa Mostu a Litvínova průzkum problémových míst v dopravě

autor: | 19. 9. 2016 | Nezařazené, Všechny příspěvky | 0 komentářů

Pomozte i vy sbírat postřehy o problémových dopravních místech v Litvínově. Pokud vás v konkrétních koutech něco trápí, omezuje, pokud cítíte, že tam je co vylepšit, máte jedinečnou šanci dát o tom vědět. Využijte „pocitovou mapa Mostu a Litvínova průzkum problémových míst v dopravě„.

„Pocitové mapy jsou koncept, který k nám přichází ze zahraničí a v českém prostředí jsou využívány teprve krátkou dobu. Mapy mají obrovskou moc prezentovat prostorové informace v srozumitelné a široce akceptovatelné formě. Mentální mapování a mentální mapa jsou koncepty, které hrají důležitou roli především v prvních fázích tvorby prostorových představ a informací o našem okolí.

Pocitové mapy přináší možnost aktivně zapojit občany do sběru informací, ale i názorů na lokalitu, ve které bydlí. Nápad vychází z konceptu GeoParticipace – pojem, který popisuje využití prostorových nástrojů v zapojení občanů do rozhodovacího procesu, který se jich týká. Nejčastěji se jedná o rozhodování o prostoru, který je veřejný, ale může se také jednat o sdílení informací či pocitů o okolí, ve kterém žijí.“


Původní post na facebookové stránce spolku.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spojte se s námi

Zaujala vás naše činnost? Pojďte nás sledovat interaktivně, sdílet s námi své názory. 

Máme aktivní profil na Facebooku, stačí nás začít sledovat.