Ozvěny filmového festivalu Life Sciences


Další akce na podporu Klimatické konference 2015 v Paříži se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu 2015 v Hudebním klubu Ponorka Litvínov (kam byla akce přesunuta z Café Baru Citadela).

Přijďte si od 18:00 do Parku Citadela zazpívat koledy a poté rozšířit obzory prostřednictvím oceněných snímků z festivalu Life Sciences a zjistit pár zajímavostí, nebo také to, co vy osobně můžete změnit!

Cenová válka o banány: Příliš laciná rozhodnutí
Sarah  Zierul / 2013 / Německo
Ohromná moc supermarketů a dramatické důsledky, jež má snižování cen na dělníky a životní prostředí v Latinské Americe. Udržitelná produkce banánů závisí na spotřebitelích, supermarketech a politice.

Zpeněžit přírodu
Sandrine Feydel & Denis Delestranc / 2014 / Francie
Film sleduje, jak finanční instituce drží v hrsti důležité přírodní zdroje a jak dochází ke komercionalizaci přírody.


„Ve dnech 30. listopadu až 11. prosince 2015 se bude konat Klimatická konference v Paříži. Cílem této konference je uzavřít první všeobecnou, trvalou a celosvětově závaznou dohodu pro ochranu klimatu. Díky ní by se měly snížit emise skleníkových plynů a zpomalit globální oteplování. Znečištění životního prostředí, vyčerpávání neobnovitelných zdrojů a globální oteplování ohrožují naši společnost, naše zdraví i naše ekonomiky. Proto je třeba podpořit snahu účastníků této konference, ale také dlouhodobě tlačit na naše představitele, aby se těmito problémy zabývali.“

20151209_cita

Pozor! Změna místa konání. Akce se uskuteční v klubu Ponorka!

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..